Projekta īstenošanas rezultātā tiks nodibināta pārrobežu aizsargājamā dabas teritorija starp Latviju un Baltkrieviju, kas iekļaus galvenokārt aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava” teritoriju Latvijas pusē un nacionālā parka „Braslavas ezeri” teritoriju Baltkrievijas pusē.
Projekta gaitā tiks veikta teritoriju izpēte un izstrādāti pārvaldības plāni gan katrai teritorijai atsevišķi, gan kopīgs, saskaņots teritorijas pārvaldības plāns, tiks izstrādāta kopīga darbības programma, kas veicinās bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu pierobežas reģionā tai pašā laikā nodrošinot teritorijas ilgtspējīgu ekonomisko attīstību.
Daļa no projekta aktivitātēm būs vērsta uz teritorijas atpazīstamību un popularizēšanu dabā un virtuālajā vidē, kā arī piedāvās apmeklētājiem interaktīvus risinājumus informācijas centros Daugavpils novadā un Braslavā.
Atjaunināts: 13.02.2023.
Pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava-Braslavas ezeri” izveide un priekšnoteikumu radīšana tās integrētai pārvaldībai
Establishment of cross-border protected nature territory „Augšdaugava-Braslav lakes” and creating of preconditions for integrated area management
Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013. gadam Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta projekts LLB-2-258 - "Pārrobežu daba” / "Cross-border Nature"
» JOMA
Dabas aizsardzība
» ĪSS APRAKSTS
Projekta īstenošanas rezultātā tiks nodibināta pārrobežu aizsargājamā dabas teritorija starp Latviju un Baltkrieviju, kas iekļaus galvenokārt aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava” teritoriju Latvijas pusē un nacionālā parka „Braslavas ezeri” teritoriju Baltkrievijas pusē. Projekta gaitā tiks veikta teritoriju izpēte un izstrādāti pārvaldības plāni gan katrai teritorijai atsevišķi, gan kopīgs, saskaņots teritorijas pārvaldības plāns, tiks izstrādāta kopīga darbības programma, kas veicinās bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu pierobežas reģionā tai pašā laikā nodrošinot teritorijas ilgtspējīgu ekonomisko attīstību. Daļa no projekta aktivitātēm būs vērsta uz teritorijas atpazīstamību un popularizēšanu dabā un virtuālajā vidē, kā arī piedāvās apmeklētājiem interaktīvus risinājumus informācijas centros Daugavpils novadā un Braslavā.
» PROJEKTA MĒRĶIS
Uzlabot pārrobežu aizsargājamās dabas teritorijas (PADT) “Augšdaugava-Braslavas ezeri” pārvaldību un atpazīstamību
»PLĀNOTIE REZULTĀTI
- paaugstināta sabiedrības informētība par PADT “Augšdaugava-Braslavas ezeri”;
- Izveidota kopīga PADT “Augšdaugava-Braslavas ezeri” pārvaldības koncepcija;
- izveidota kopīga sabiedriska administratīva struktūra turpmākai PADT “Augšdaugava-Braslavas ezeri” pārvaldībai un informācijas apmaiņai.
- IDENTIFIKĀCIJAS Nr.
- LLB-2-258
- ĪSTENOŠANAS LAIKS
- 18 mēneši (2013.gada 28.jūnijs – 2014.gada 28.decembris)
- KOPĒJAIS FINANSĒJUMS
- 251 856,38 EUR
- ES LĪDZFINANSĒJUMS
- 90% (226670,75 EUR) no pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013.gadam Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros Latvija-Lietuva-Baltkrievija
- LĪDZFINANSĒJUMS
- 10% (25185,64 EUR) projekta partneru līdzfinansējums
- ĪSTENOŠANAS VIETA
- Latvija (Latgales reģions), Baltkrievija (Vitebskas apgabals)
- ABREVIATŪRA
- Pārrobežu daba
- PROJEKTA MĀJAS LAPA
- http://cb-nature.daba.gov.lv/public/ (slēgta pēc projekta pēcuzturēšanas perioda beigām)
- VADOŠAIS PARTNERIS
- Dabas aizsardzības pārvalde (Latvija)
- Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas novads, Latvija, LV-2150.
- pasts@daba.gov.lv, www.daba.gov.lv
- Dabas aizsardzības pārvalde (Latvija)
- SADARBĪBAS PARTNERI
- Daugavpils novada dome (Latvija)
- Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas Valsts pētniecības un ražošanas apvienība „Bioresursu zinātniski praktiskais centrs” (Baltkrievija)
- Nacionālā parka “Braslavas ezeri” administrācija (Baltkrievija)