Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas nacionālā parka administrācija un Gaujas NP fonds projekta „Atpakaļ dabā” ietvaros sagatavojuši darba lapas nodarbībām par mitrāju, purva iepazīšanu, kā arī par krēslinieku sētu Lejasbregžos. Darba lapās par Lejasbregžu sētu būs iespējams izprast, kā mitrāju vērtības izmantotas tradicionālajā tautas amatniecībā - gatavojot meldru krēslus, savukārt, izmantojot darba lapas par mitrājiem un purvu, dažādas mērķauditorijas varēs labāk izprast un iepazīt šo biotopu nozīmi un vērtības.

Šie vides izglītības metodiskie materiāli galvenokārt ir paredzēti tiem, kuri vēlas iepazīstināt skolēnus un citus interesentus ar dabas daudzveidību Gaujas nacionālajā parkā. Tā vienlaikus ir iespēja bērniem un jauniešiem iemācīties strādāt patstāvīgāk un pašiem aktīvi piedalīties mācību procesā, tādējādi gūstot pieredzi par notiekošiem procesiem un likumsakarībām.

Metodiskie materiāli pieejami latviešu, krievu un igauņu valodās.

Metodiskos materiālus drīkst lejupielādēt, pavairot un izmantot nekomerciālām dabas izpētes un iepazīšanas aktivitātēm.

 

Metodiskais materiāls par mitrāju izpēti:

Metodiskais materiāls par purva izpēti:

Metodiskais materiāls par krēslinieku sētu Lejasbregžos (par meldru krēsliem):

Metodiskie materiāli par mitrājiem tapuši Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Atpakaļ dabā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Rita Jakovļeva
Dabas aizsardzības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste