Dendroloģiskā vērtība. Dendroloģiskā vērtība. Lagzdenes parka dendroloģiskās inventarizācijas rezultātā konstatētas 9 vietējās un 77 svešzemju koku un krūmu sugas. Par dendroloģiski vērtīgāko parkā var atzīt ievērojama izmēra parastā dižskābarža Fagus sylvatica šķirnes ‘Purpurea Latifolia’ kokus, lielu izmēru parastās kļavas Acer platanoides purpurlapaino šķirni ‘Schwedleri’. Par dendroloģiski vērtīgiem uzskatāmi arī daudzi jaunie stādījumi, kas koncentrēti galvenokārt muižas ēkas tiešā tuvumā, kā arī zemo šķirņu dobē muižas priekšā. Tā kā piejūras zemienes klimats ir piemērots vairāku Latvijā kopumā vidēji ziemcietīgu dendroloģisko eksotu veiksmīgai audzēšanai, šeit ieaudzēti un ziemo tādi Latvijai reti taksoni kā Anglijas goba Ulmus procera, arī lielā fotergilla Fotergilla major, vairāku sugu magnolijas u.c. Par dendroloģiskiem eksotiem saucami arī vairāki citi taksoni – burvīgā kolkvīcija Kolkwitzia amabilis, dekoratīvā krāšņās veigēlas Weigela florida šķirne ‘Alexandra’ u.c.
Dabas vērtības. Parkā konstatēts viens dižkoka parametrus sasniedzis koks – parastā liepa. Uz viena no parkā augošajiem dobumainajiem kokiem liepu alejā konstatēts Latvijā aizsargājamās kukaiņu sugas marmora rožvaboles Protaetia lugubris īpatnis. Šī suga saistīta ar veciem, dobumainiem lapkokiem, kuros attīstās šīs sugas kāpuri. Vienā no parkam piegulošajā teritorijā augošajiem kokiem konstatēta Latvijā īpaši aizsargājamā spožā skudra Lasius fuliginosus. Parkā reģistrēta atradne arī aizsargājamai ķērpju sugai Chaenotheca phaeocephala.
Kultūrvēsturiskā vērtība. Nozīmīgākā teritorijas vērtība mūsdienās ir Lagzdenes muižas komplekss, kā arī nelielais, tomēr labi koptais ainaviskais Lagzdenes parks ar tajā sastopamajiem vietējo un introducēto kokaugu sugu taksoniem. Parka plāna autors nav zināmi, arī parka sākotnējais plānojums uztverams ļoti nosacīti. Parks ierīkots 19. gs. beigās - 1895. gadā kā barona V. D. Launica muižas apstādījumi. Spriežot pēc koku vecuma parkā, atsevišķi koki un koku grupas šeit saglabājušās arī no agrākiem laikiem. 20. gs. 30. gados stādījumi papildināti un, iespējams, pārplānoti laikā, kad muižas kungu mājā ierīkota Mētras mežniecība. Parks kopā ar visu muižas kompleksu ietilpst slēgtā privātīpašumā, tas nav atvērts apmeklētājiem un nav publiska rekreācijas vieta.
Aizsardzības kategorija: aizsargājams dendroloģiskais stādījums
Kods: LV0470860
Administratīvais iedalījums: Ventspils novada Piltenes pagasts
Stādīšanas gads: 1895. gads.
Pārvalde: Dabas aizsardzības pārvaldes struktūrvienība Kurzemes reģionālā administrācija.