Publicēts: 23.09.2019.
Dabas aizsardzības pārvalde un Ķemeru Nacionālais parks (turpmāk – ĶNP) šonedēļ no 24. līdz 27. septembrim Jūrmalā uzņems Eiropas nacionālo parku apvienības “EUROPARC Federation” ikgadējo konferenci, kas diskusijās un darba grupās par dabas izpratni un vērtību pulcēs vairāk nekā 350 jomas profesionāļu no 38 pasaules valstīm.
Šī ir pirmā reize, kad tik plaša mēroga starptautisks forums par dabas aizsardzību notiek Latvijā. Šī gada konferences tēma ir “Nature on Your Mind: Understanding our Values”, aicinot domāt par Latvijas un Eiropas nākotnes dzīves vidi. Konferencē tiks akcentēta atbildīgu lēmumu un rīcību nozīme ikvienā nozarē, plānā, stratēģijā, politikā un ikdienas darbā.
Konferences lektori, kā arī darba grupu vadītāji un dalībnieki analizēs jaunākās tendences un aktualitātes saistībā ar aizsargājamām dabas teritorijām, dalīsies pieredzē un plānos nākotnes attīstību un diskutēs par dabas vērtību nozīmi tautsaimniecībā piecās konferences apakštēmās: politika, bizness, sabiedrības veselība, dabas radītā iedvesma mūzikā, mākslā un lietu radīšanā.
EUROPARC 2019 konferences vadmotīvs ir “Dabā ar izpratni” - sauklis, ar kuru Dabas aizsardzības pārvalde jau vairākus gadus īsteno dabas izglītības programmas, veicinot visdažādāko auditoriju izpratni par dabas vērtībām, to nozīmi un veselīgu līdzāspastāvēšanu ar sabiedrību.
Ķemeru Nacionālais parks un Jūrmala par norises vietu nav izvēlēts nejauši, jo tieši ĶNP ir pirmā Latvijas dabas teritorija, kas jau atkārtoti ir saņēmusi Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas sertifikātu – kā apliecinājumu atbildīgai pieejai dabas saglabāšanā, sadarbības veicināšanā un kā mudinājumu arī turpmāk attīstību plānot pārdomāti.
Mediju pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot konferences norisi, lūdzam sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, rakstot uz maija.rena@daba.gov.lv vai zvanot pa tālruni 29272365!
Konferences programma, darba grupu, ziņojumu tēmas un cita svarīga informācija atrodama mājaslapā https://www.europarc2019.com/
***
EUROPARC federācija ir lielākā organizācija dabas aizsardzības jomā Eiropā, kurā pārstāvēti 380 biedri no 37 valstīm, apvienojot tūkstošiem aizsargājamās dabas teritorijas un NATURA 2000 vietas. Tajā pulcējušās aizsargājamo dabas teritoriju administrācijas, asociācijas,
individuālie biedri un NVO, kas atbildīgas par aizsargājamām dabas teritorijām.