Publicēts: 22.11.2017.
Saskaņā ar sinoptiķu apkopotajiem datiem, šis rudens Latvijā bijis slapjākais meteoroloģisko novērojumu vēsturē un ilgstošais lietus ietekmējis dabas procesus arī Gaujas Nacionālajā parkā. Tā pirms dažām dienām izveidojies dubļu un māla noslīdenis vienā no Vējupītes ielejas sāngravām, tādējādi nosprostojot daudzu atpūtnieku iecienīto pastaigu taku uz Pēteralu.
Dabas aizsardzības pārvalde šajā vietā izvieto norobežojumus un informatīvās zīmes kā arī aicina dabas baudītājus pagaidām atturēties no pastaigām uz Pēteralu.
Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts, ģeologs Dainis Ozols skaidro, ka noslīdējumu un izskalojumu veidošanās dabā ir normāls process un ik gadu stāvajās Gaujas senlejas nogāzēs un sānu gravās notiek pārmaiņas zemes virskārtā. Kā lielākais jaunāko laiku noslīdenis jāmin nogruvums Turaidas pilskalnā 2002. gada februārī, kas nopietni apdraudēja 13. gadsimtā celto Turaidas pili.
Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras informācija liecina, ka šoruden līdz 20.novembrim nokrišņu summa valstī vidēji jau sasniegusi 286 milimetrus jeb 143 procentus no visa rudens normas. Tādējādi 2017.gada rudens ir nokrišņiem bagātākais kopš šā gadsimta sākuma, kā arī viens no mitrākajiem visā meteoroloģisko novērojumu vēsturē.