Slīteres Nacionālā parka Ceļotāju dienu aktivitātes šogad apmeklējuši ap 500 dabas un kultūrvēstures interesentu. Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) sadarbībā ar Dundagas tūrisma informācijas centru un vietējiem uzņēmējiem ceļotājiem bija sagatavojusi daudzveidīgu programmu – gan tradicionālus pārgājienus, gan šā gada jaunumu – videogidu pieturas.
Ceļotāju dienas norisinājās 4. un 5. jūnijā ar devīzi “Dārgumus meklējot!”, kuru laikā interesentus aicināja doties nacionālā parka dārgumu meklējumos – apmeklēt īpašā Slīteres Nacionālā parka dārgumu kartē izvietotos apskates objektus, izziņas aktivitātes, kultūrvietas, pārgājienus, dabas takas, kā arī izmantot vietējo uzņēmēju īpašos Ceļotāju dienu piedāvājumus.
Turklāt šogad ikviens nacionālā parka dabas bagātības un kultūrvēstures mantojumu varēja izzināt ne vien dodoties tradicionālos pārgājienos gidu un ekspertu vadībā, bet arī ar īpašu videogidu starpniecību, kas bija radīti īpaši Ceļotāju dienām un šajās dienās ļāva visas nacionālā parka dabas takas un populārākos apskates objektus atklāt individuāli, noklausoties zinošu dabas un kultūrvēstures ekspertu, kā arī vietējo gidu stāstījumu videoformātā, dabā esot pie konkrētā objekta.
Nezūdoša interese bija arī par tradicionālajiem pārgājieniem, dabas un kultūrvēstures izziņas aktivitātēm. Tās kopumā šajās dienās pulcēja ap 300 dalībnieku. Ar lielu interesi un aizrautību ceļotāji piedalījās gan tauriņu, gan putnu vērošanas aktivitātēs, gan ūdensdzīvnieku un daudzveidīgās jūras piekrastes izpētē.
Ievērojamu interesentu daudzumu pulcēja gida Jāņa Dambīša vadītais Jūrtakas pārgājiens “Sīkrags-Saunags”, vides gides Guntas Abajas velobrauciens “Slīteres aplis”, dabas eksperta Viļņa Skujas pārgājiens “No Pitragupes līdz Pižezeram”, dabas eksperta Kristapa Vilka pārgājiens “Vilks Ķikana astē”. Interesenti devās arī īsajos pārgājienos lībiešu kultūrmantojuma zinātāja Edgara Millera pārgājienā “Pa līvu takām”, dabas izglītības speciālista, vides gida Jāņa Šlūkes pārgājienā “Vecročupes līkumi”, kā arī Jāņa Dambīša pārgājienā “Kolkasraga aplis”.
Šajās dienās interesentus uzņēma arī Ragu muzejs, Lībiešu tautas nams, Mazirbes muzejklēts, lībiešu mājās “Stūrīši-Branki”, Lībiešu saieta nams un Šlīteres bāka, kurā Ceļotāju dienās interesenti varēja uzkāpt arī gides Inas Braunas pavadībā. Īpašs pārsteigums un neviltota interese nofotografēties bija radošās apvienības “Kolibri” dabas stūrītī kopā ar citkārt mežā reti ieraugāmiem dzīvniekiem.
Dārgumu kartē bija atzīmētas arī vietas, kurās ceļotājiem dienas gaitā atvilkt elpu un iestiprināties, kā arī pārnakšņot, lai turpinātu ekspedīciju nākamajā dienā. Nogurušos un izsalkušos ceļotājus laipni uzņēma kafejnīcā “Gardu muti”, kur ikviens varēja remdēt izsalkumu ar malkas krāsnī ceptām picām, viesu namā “Pītagi”, kur ceļotāji bija lūgti uz kafiju un kūku pie Zilās govs, “Pie Andra Pitragā”, kur ceļotājusgaidīja kūpinātu zivju degustācija un senlaiku žogu kolekcijas apskate, viesu namā “Ūši”, kur bija baudāma blondā zivju zupa un tradicionālie sklandrauši, kafejnīcā “Divjūriņas”, kur Ceļotāju dienu laikā varēja cienāties ar īpašo “Kājgriežu spēka zupu”, virtuvē “Wild‘n’free”, kas šajā dienā piedāvāja īpašo Ceļotāju dienu “Asiņaino kuršu vikingu burgeru”. Par ceļotāju izsalkuma remdēšanu rūpējās arī kafejnīca “Smilšu krupītis”, “Melnsila krogs”.
Ikviens Ceļotāju dienu apmeklētājs varēja piedalīties arī īpašā punktu krāšanas aktivitātē, jo visos Slīteres Nacionālā parka Dārgumu kartes punktos bija iespēja atminēt mīklu vai izpildīt uzdevumu, par tiem saņemot konkrētu punktu skaitu. Drīzumā tiks apkopoti šīs aktivitātes rezultāti un čaklākos dārgumu meklētājus gaida īpašas Ceļotāju dienu balvas.
Pasākumu organizēja pārvalde un Dundagas Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Slīteres Nacionālā parka uzņēmējiem. Pasākums tika organizēts jau trīspadsimto gadu. Pārvalde un Dundagas TIC saska lielu paldies visiem, kuri iesaistījās pasākuma organizēšanā, kā arī ikvienam ceļotājam, kurš bagātināja pasākumu ar savu klātbūtni un interesi izzināt nacionālo parku.