Sākot ar šo nedēļu, Siguldas iedzīvotāji un viesi stacijas laukuma koprades laboratorijās var iepazīties ar Dabas aizsardzības pārvaldes un Siguldas novada kultūras centra kopīgi veidoto ekspozīciju "Gaujas Nacionālajam parkam 50. Toreiz un tagad".
Ekspozīcija vēsta par Gaujas Nacionālā parka attīstības līkločiem, interesantiem faktiem un atgādina par dabas nozīmi ikdienas dzīvē, rosina novērtēt Gaujas senlejas.
Katram no trim stiklotajiem namiņiem ir tematiska ievirze. Vienā atainota laika upe, kur Gaujas plūdumā secīgi izvietoti Gaujas Nacionālā parka attīstībā nozīmīgi un interesanti fakti. Pacietīgākie vērotāji aicināti uzkavēties un noskatīties video “Gaujas Nacionālais parks. Devona laika liecinieks”.
Otrais namiņš ar savu dizainu aicina ienākt, veikt fotomirkli un sajusties kā nacionālā parka dabas taku apmeklētājam.
Tikmēr trešajā namiņā iekārtota savvaļas dzīvnieku siluetu parāde un izcelti interesanti fakti par tiem. Ieinteresēts nacionālā parka apceļotājs un vērīgs daba pētnieks šos un arī citus Latvijas savvaļai raksturīgos dzīvniekus klātienē var apskatīt Līgatnes dabas takās.
Gaujas Nacionālajam parkam veltītā ekspozīcija būs apskatāma līdz pat 26. novembrim. Ar šo aktivitāti arī izskan Gaujas Nacionālā parka 50. jubilejas gada pasākumu sērija.
1973. gada 14. septembrī dibinātajā Gaujas Nacionālajā parkā priežu sili mijas ar ēnainām egļu gravām un bērzu baltajiem stāviem, upju krastus rotā vītolu pelēkums un ievziedu baltums. Parka teritorija izveidota, lai aizsargātu mazpārveidotas dabas teritorijas, Gaujas senlejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības, vienlaikus nodrošinot teritorijā rekreācijas un dabas aizsardzības funkcijas.
Gaujas Nacionālais parks ir arī populārs dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senleju, vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļiem – pilskalniem, mūra pilīm, baznīcām, muižām, ūdensdzirnavām un vējdzirnavām, kā arī citiem arheoloģiskiem, arhitektūras un mākslas pieminekļiem.