Ar informatīvu semināru DAP un VARAM darbiniekiem 6. novembrī Peldu ielā 26, piedaloties 26 dalībniekiem klātienē un 41 dalībniekam attālināti, noslēdzās projekts ”Esošo aizsargāto teritoriju pārklājuma ģeotelpisko datu slāņa sagatavošana ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas 2030 ieviešanai” (Reģ Nr. 1-08/73/2023).
Seminārā tika sniegts detāls izklāsts par prioritizēšanas sistēmu izmantošanu dabas aizsardzības plānošanā un politiku izstrādē.
Projekta īstenošanas gaitā tika veikts daudzpusīgs darbs, lai sasniegtu izvirzītos mērķus dabas aizsardzības un ģeotelpisko datu pilnveides jomā. Tika iegūti un apkopoti aktuālie valsts reģistru dati, kas kalpoja par pamatu turpmākajām aktivitātēm. Definētas ar normatīvajiem aktiem noteiktās aizsargātās teritorijas, vienlaikus identificējot un izstrādājot nepilnīgo datu slāņus, piemēram, no Aizsargjoslu likuma izrietošās aizsargjoslas (krasta kāpu, virszemes ūdeņu, applūstošo teritoriju un citu) un citu nozīmīgu elementu ģeotelpisko pārklājumu. Īpaša uzmanība tika veltīta ģeotelpisko datu modelēšanai, lai veidotu precīzu un izmantojamu informāciju par aizsargājamām meža, lauksaimniecības zemju un purvu putnu sugām.
Projekta ietvaros izstrādātās datu kopas pieejamas Dabas aizsardzības un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijai, kas tās varēs izmantot lēmumu pamatošanā.