Atzīmējot Moricsalas dabas rezervāta 110. gadadienu, projekts LIVE LAKE 20. jūlijā rīkoja, mediju pasākumu. Tā kā salā ir dabas rezervāts, bez Dabas aizsardzības atļaujas uz tās izkāpt aizliegts. Tieši tādēļ Moricsala, kuras nosaukums radsies pateicoties Saksijas grāfam un Kurzemes hercogam Moricam, kurš 1727. gada vasarā uz tās dažas dienas slēpies no vajātājiem, ieguvusi noslēpumainības auru. Tā ir gan leģenda par apraktiem dārgumiem un salā apglabātu zinātnieka sirdi, gan populārā dziesma ar Ārijas Elksnes vārdiem.
Īstā salas bagātība ir sugu dažādība un skaistie ozolu un liepu meži. Moricsalā uzskaitītas ap 500 augu sugas un 50 kukaiņu sugas. Daudzas no tām izzūdošas Eiropā un pasaulē. Taču, kā skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte, ar ikdienas acīm ir grūti novērtēt šo dabas bagātību.
Žurnālistiem bija iespēja pašiem par to visu pārliecināties, apmeklējot teiskamaino salu. Pārvaldes speciālisti pastāstīja un parādīja salas unikalitāti, nozīmību un dabas krāšņumus.
Savukārt Usmas ezera krastā jau ārpus Moricsalas varēja iepazīties ar vietējo cilvēku iniciatīvu – Morica dārguma lādi – objektu, kas ļauj izzināt Moricsalu, neesot uz tās.