Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte otrdien, 11. janvārī, svinēs savu 21. dzimšanas dienu. To Latvijas zināmākā lāču dāma atzīmēs, mielojoties ar īpaši viņai darinātu torti no dažādiem gardumiem – riekstiem, zivīm, ogām, medus un citiem našķiem.
Šogad Ilzīte savu dzimšanas dienu svinēs šaurā ģimenes lokā – kopā ar audžu mammu Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem. Aicinām mediju pārstāvjus, kas vēlas pievienoties nelielajām svinībām, pieteikties, rakstot vai zvanot Līgatnes dabas taku vadītājai Intai Langei (inta.lange@daba.gov.lv, +371 26340340)
Ilzīte ir dzimusi 2001.gada 11.janvārī un līdz šim nekad nav nogulējusi savu dzimšanas dienu, jo sava mūža laikā ne reizi nav mēģinājusi doties ziemas guļā. Lāčiem, kas dzimuši un dzīvo nebrīvē, tas nav nekas neparasts. Līdz ar to, apmeklētāji Līgatnes dabas takās Ilzīti var vērot visa gada garumā.
Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 21 gads ir spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs. Lāceni Ilzīti izaudzināja zvērkope Velga Vītola, jo tās īstā māte no lācenītes atteicās uzreiz pēc tās piedzimšanas. Piedzimstot Ilzīte bija vien 500 gramu smaga, bet šobrīd sver jau 150 kg, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.
Pēc rakstura Ilzīte ir atturīga un cieši turas pie ierastās lietu kārtības. Viņai piemīt labas ēšanas un voljera uzturēšanas manieres. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālajās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.
Līgatnes dabas taku darba laiks darba dienās ir no pulksten 9.00 līdz 16.00, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās – no pulksten 9.00 līdz 17.00. Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās un informāciju par šeit mītošajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv un Facebook profilā.
Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.