2018



Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) janvārī, februārī un martā aicina Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) un tā apkārtnes iedzīvotājus uz ikgadējām Zaļajām pēcpusdienām bibliotēkās, skolās un kultūras centros.

Zaļās pēcpusdienas notiks: 25. janvārī plkst. 12.30  Tīreļu bibliotēkā 26. janvārī plkst. 17.00  Ķemeru pamatskolā 31. janvārī plkst. 15.00  Kauguru bibliotēkā 7. februārī plkst. 15.00  E ngures saieta namā 15. februārī plkst. 16.00  Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkā 21. februārī plkst. 15.00  Lapmežciema muzejā 7. martā plkst. 14.00  Smārdes pagasta bibliotēkā  
Iedzīvotājiem tā būs iespēja klātienē satikt Ķemeru Nacionālā parka pārstāvjus, uzdot sev interesējošus jautājumus, nepastarpinātā veidā uzzināt jaunāko informāciju par aktualitātēm dabas aizsardzībā. Tāpat iedzīvotāji varēs noskaidrot, kā aktīvāk iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās un citās aktivitātēs.

 “Katrā tikšanās reizē iedzīvotājiem cenšamies sniegt informāciju par aktualitātēm, kas skar tieši viņu dzīvesvietu. Līdz ar to daļā Zaļo pēcpusdienu piedalīsies arī pašvaldību pārstāvji, informējot par pašvaldības vai novada attīstības plāniem, kas tiek īstenoti sadarbībā ar Pārvaldi,” uzsver Pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa.

Zaļajā pēcpusdienā Ķemeros Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji sniegs jaunāko informāciju par Ķemeru attīstības plānu īstenošanu. Savukārt Engurē un Lapmežciemā Engures novada domes pārstāvji informēs par plānotajiem labiekārtojamiem un dabas vērtību apsaimniekošanu piekrastē.

Lapmežciemā viesosies arī vadošais kormorānu pētnieks Latvijā Kārlis Millers, kurš pastāstīs sīkāk par jūras kraukļu jeb kormorānu populācijas izplatības tendencēm Kaņiera ezerā un Latvijā kopumā. Savukārt Smārdes iedzīvotāji varēs uzzināt par ĶNP hidroloģiskā režīma atjaunošanas darbiem, kas nupat sākušies pagasta teritorijā.

Zaļās pēcpusdienas Pārvalde organizē jau vairāk nekā piecus gadus, lai varētu klātienē satikt un uzrunāt īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un to tuvumā dzīvojošos iedzīvotājus un sīkāk pastāstīt par tobrīd notiekošajām vai plānotajām aktualitātēm konkrētajā teritorijā.