Aizsargājamās sugas Projekts
Sūna viļņainā šķībvācelīte. Foto Dana Krasnopoļska
Sūna viļņainā šķībvācelīte (Plagiothecium undulatum). Foto Dana Krasnopoļska. Avots - Latvijas aizsargājamo sūnu sugu noteicējs. Daugavpils Universitāte, 2024

Ar Latvijas aizsargājamo sūnu sugu noteicēja izstrādi veiksmīgi noslēdzies LVAF projekts “Jauno un topošo sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu kapacitātes stiprināšana brioloģijā”.

Projekta laikā izdots aktualizētais Latvijas sūnu taksonu saraksts, notikušas vairākas apmācības jaunajiem un topošajiem dabas ekspertiem, veiktas atsevišķu sūnu sugu pārbaudes dabā, kā arī izveidots Latvijas aizsargājamo sūnu sugu noteicējs.

Latvijas aizsargājamo sūnu sugu noteicējs (2024)

Aizsargājamo sūnu sugu noteicējs (autori: Baiba Bambe, Linda Gerra-Inohosa, Ilze Kukāre, Ivars Leimanis, Ligita Liepiņa, Anna Mežaka, Evita Oļehnoviča, Ansis Opmanis, Līga Strazdiņa, Uvis Suško) izveidots balstoties uz ārzemēs izdotajiem noteicējiem, kā arī uz autoru pieredzi sūnu noteikšanā. Noteicējā ietvertas gan sugu makroskopiskās, gan mikroskopiskās pazīmes, kuras ir svarīgas sugu noteikšanā. Noteicējs palīdzēs dabas ekspertiem ikdienas darbā, saskaroties ar grūtībām reto sugu identificēšanā. Izdevuma autori atzīst, ka noteicējs regulāri tiks precizēts un atjaunots balstoties uz lietotāju atsauksmēm.

Latvijas Vides aizsardzības fonda projektu “Jauno un topošo sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu kapacitātes stiprināšana brioloģijā” (Reģ. nr. 1-08/91/2023) īstenoja Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Vairāk informācijas par projektu:

LVAF, DU, DAP logo