2017



Dabas aizsardzības pārvalde aicina piedalīties praktiskā seminārā - talkā, palīdzot saglabāt bioloģiski vērtīgus zālājus ainaviskajos Augšdaugavas pakalnos, Naujenes pagasta, Slutišķos,  25. augustā (piektdien), plkst. 10.00.
 
Pasākuma norises vieta – Slutišķu vecticībnieku sādžas apkārtne - ir īpaša vieta:  
Natura 2000 teritorija, aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”, kas izveidota dabas un kultūrainavas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzībai.
 
Daugavas senielejas krasta reljefs ierobežo pļavu apsaimniekošanu ar mehanizētām metodēm, tāpēc nopļautā apauguma savākšanai pakalnu nogāzēs ir nepieciešams roku darbs.
Talkas dalībniekiem būs īpaša iespēja saņemt grāmatu, apsaimniekošanas un atjaunošanas vadlīniju apkopojumu par Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo zālāju biotopiem,  kā arī satikt grāmatas autori Solvitu Rūsiņu, kas ierādīs veicamos darbus un izskaidros ieguvumus šai skaistajai vietai un vērtīgajam biotopam.

Dalībai talkā lūdzam pietiekties iepriekš, līdz 23. augustam, zvanot pa tālr. 22386129 vai rakstot uz e-pastu janis.sluke@daba.gov.lv

Piesakot savu dalību, lūdzam informēt, cik cilvēku plānojat piedalīties un vai ir kādas īpašas prasības attiecībā uz pārtiku. Uz talku jāierodas laika apstākļiem piemērotā apģērbā. Organizētāju instrumentu klāsts var nebūt pietiekams, tāpēc var ņemt līdzi savus darba rīkus  - grābekļus, noderēs arī pa kādai lāpstai. Darba cimdus, un talcenieku ēdināšanu nodrošinās organizētāji.

Programma:

25. augusts, piektdiena

  9.30 –10:00  Ierašanās, kafija
10:00 –14:30  Darbs Slutišķu pakalnu pļavās
14:30 –15:00  Pusdienas
              15:00  Grāmatu par zālāju apsaimniekošanas ieteikumiem atvēršana.

Praktisko semināru - talku organizē Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā LIFE+ projekta "NAT-PROGRAMME”  komanda, sadarbībā ar  Latgales reģionālo administrāciju.

Seminārs notiek pateicoties Eiropas Komisijas LIFE+ programmas finansiālam atbalstam, projekta  "Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma" (LIFE11 NAT/LV/000371 NAT-PROGRAMME) ietvaros. Projekta īstenotājs ir Dabas aizsardzības pārvalde ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.