Trešdien, 24. novembrī  Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēkā „Meža māja” tika atklāta  izstāde „Dabas dziednīca – purvs”.

 

"Šajā izstādē vēlējāmies iepazīstināt ar purvu no neierasta rakursa – kā purvs un tā resursi kalpo cilvēku veselības atjaunošanai  un atpūtai,” norāda izstādes veidotāja Kristīne Detkova.  „ Var jautāt – kur gan slēpjas purva dziednieciskās īpašības? Atbilde – it visur!”

 

Purva gaisu raksturo tīrība no putekļiem un dūmgāzēm , un tam piemīt antibakteriālas īpašības, kas rodas no purva augu izdalītajām vielām – fitoncīdiem.  Lai arī purva dabas daudzveidība ir salīdzinoši neliela,  daudzi purva augi, piemēram, lācenes, dzērvenes un vistenes, ir ārstnieciski, savukārt citus, piemēram, vaivariņus, izmanto kožu atbaidīšanai. Savukārt purva dzīvnieku  vērošana var kļūt par veselīgu un nomierinošu atpūtas veidu.  Daudzi ir dzirdējuši, ka zem Ķemeru nacionālā parka purviem veidojas dziednieciskie sērūdeņi. Gan paši ūdeņi, gan ar tiem bagātinātās kūdras dūņas tradicionāli tiek izmantotas ārstniecībā – dažādu iekaisumu, asinsvadu, mugurkaula un locītavu slimību un traumu gadījumos.

 

Izstāde sniedz interesantu informāciju un arī aicina darboties pašam – noskaidrot, kā droši pārvietoties purvā, iepazīties ar purva uzbūvi un meklēt purva dzīvnieku dzīvesvietas.

 

Izstādi iespējams bez maksas apskatīt „Meža mājā”, nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālr. +371 29104225 vai +371 67146824.

 

Izstāde tapusi Igaunijas–Latvijas sadarbības projekta „Atpakaļ pie dabas” ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt mitrāju saglabāšanu, iesaistot un izglītojot sabiedrību. Projektu daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācija ir viens no projekta partneriem Latvijā.

 

Ilze Ķuze

Projekta „Atpakaļ pie dabas” pārstāve