Teritorija ir izvietojusies Amulas senlejā, depresijā starp Ziemeļkursas un Dienvidkursas augstienēm.
Dabas pieminekli veido Amulas senlejas iecirknis ar pamatiežu atsegumiem upes stāvajos krastos. Atsedzas augšdevona Famenas stāva Elejas svītas māli, aleirolīti un dolomītmerģeļi. Atsegumi ir Elejas svītas apakšējās daļas stratotips. Griezuma augšdaļā atsedzas Jonišķu svītas dolomīti, kuros sastopamas svītai raksturīgas jūras organismu atliekas. Jauns atsegums izveidojies kraujas augšdaļā pie Mazskudrām. Nogāzēs izplūst vairāki avoti.
Atsegumi ir diezgan aizbiruši un pētāmi tikai pēc attīrīšanas. Šā brīža procesi dabas pieminekļa teritorijā izpaužas kā aizbirumu veidošanās atsegumos un periodiska atsegumu atjaunošanās upes sānu erozijas ietekmē.
Minētais dabas veidojumu komplekss ir nozīmīgs galvenokārt no ģeoloģisko zinātnisko vērtību un ainavas, kā arī dzīvās dabas vērtību saglabāšanas viedokļa.
Teritorijā atrodas ES aizsargājami biotopi: nogāžu un gravu meži (9180*), karbonātisku pamatiežu atsegumi (8210), upju straujteces un dabiski upju posmi (3260), minerālvielām bagāti avoti un avotu purvi (7160).
Senlejas nogāzes augšdaļā pie Mazskudrām aug vairāki dižkoki