Statuss:
Noslēdzies
Smilgas

Priekšlikumu sagatavošana 30% aizsargāto teritoriju pārklājuma sasniegšanai un 10% stingras aizsardzības nodrošināšanai atbilstoši ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijai 2030. gadam.

attels

Priekšlikumu sagatavošana aizsargāto teritoriju pārklājuma paplašināšanai Latvijas sauszemes teritorijā, atbilstoši ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas 2030 mērķiem

Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF) Valsts budžeta apakšprogramma 21.13.00 “Nozares vides projekti”

 

» JOMA

DABAS AIZSARDZĪBA - bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un aizsardzības pasākumi, t.sk. sugu un biotopu stāvokļa uzlabošanas pasākumi, lai sekmētu ES Biodaudzveidības stratēģijas 2030. gadam mērķu sasniegšanu un Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programmā noteiktie pasākumi.

 

» ĪSS APRAKSTS

ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030. gadam paredz: 

  1. līdz 30% no ES platības palielināt aizsargāto teritoriju pārklājumu sauszemē, 
  2. tai skaitā 10% no ES sauszemes teritorijas paredzēt stingru aizsardzību, 
  3. uzlabot aizsargāto teritoriju pārvaldību.

Minēto mērķu sasniegšanai ES dalībvalstīm līdz 2022. gada beigām jāiesniedz priekšlikumi 30% aizsargāto teritoriju pārklājuma sasniegšanai un 10% stingras aizsardzības nodrošināšanai. Priekšlikumu sagatavošana ir uzdota Dabas aizsardzības pārvaldei.

 

» PROJEKTA MĒRĶIS

Pasākuma mērķis ir uz zinātniski pamatotiem apsvērumiem sagatavot priekšlikumus kā saskaņā ar ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģiju 2030. gadam Latvija varētu sasniegt 30% aizsargāto teritoriju pārklājuma, t.sk.  10% stingras aizsardzības nodrošināšanu. 

 

» GALVENIE UZDEVUMI

  • apkopot līdzšinējos pētījumus un projektu rezultātus, kas vērsti uz bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ainavekoloģiskajiem aspektiem un ainavekoloģisko plānošanu, “zaļās” un “zilās” infrastruktūras telpisko plānošanu, ekosistēmu pakalpojumu pieejas integrēšanu aizsargāto teritoriju tīkla plānošanā,  bioloģiskās daudzveidības kodolteritoriju un “zaļās” un “zilās” infrastruktūras apsaimniekošanas modeļiem un scenārijiem;
  • izstrādāt zinātniski pamatotus priekšlikumus kritērijiem un katram kritērija nozīmi (svaru) aizsargāto teritoriju pārklājuma paplašināšanai Latvijā līdz 30% no valsts sauszemes teritorijas, ņemot vērā ES vadlīnijas "Criteria and guidance for protected areas designations"
  • definēt aizsargājamo teritoriju tīkla kartes sagatavošanai nepieciešamos ģeotelpiskos un citus datus, ņemot vērā Latvijā pieejamos datus un to saturu un izveidot indikatīvu aizsargāto teritoriju karti Latvijā līdz 30% no sauszemes teritorijas.

 

» PLĀNOTIE REZULTĀTI

  • Projekta īstenošanas rezultātā apkopota esošā informācija - ziņojums ar izvērtētu esošo praksi un pieredzi un ieteikumi valsts līmeņa ainavekoloģiskās pieejas un “zaļo” un “zilo” koridoru plānošanā, kas būtu par pamatu aizsargāto teritoriju tīkla pilnveidošanā Latvijā.
  • Izstrādāti kritēriji aizsargāto teritoriju noteikšanai un indikatīva karte, ņemot vērā ES vadlīnijas.
  • IDENTIFIKĀCIJAS Nr.
    • 1-08/24/2022
       
  • ĪSTENOŠANAS LAIKS
    • 9 mēneši (01/04/2022 - 31/12/2022)
       
  • KOPĒJAIS FINANSĒJUMS
    • 150 000 EUR finansējums no LVAF
       
  • ĪSTENOŠANAS VIETA
    • Latvija
       

» Dabas aizsardzības pārvalde
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas novads, Latvija, LV-2150.
E-pasts: pasts@daba.gov.lv
Mājaslapa: www.daba.gov.lv

 

KONTAKTINFORMĀCIJA

Gita Strode

Departamenta direktore - Siguldas birojs, Baznīcas iela 7, Sigulda, LV 2150
gita.strode [at] daba.gov.lv