LV  
  EN  
  RU  
  LT
Google | iekšējais
Ziņas

2018-08-17
Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā
Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori šovasar vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz biotopiem.
2018-08-16
Pētījumā ar līdz šim Latvijā neizmantotām metodēm iegūst jaunus datus par reto Eiropas platausaino sikspārni
Ar līdz šim Latvijā neizmantotas metodes palīdzību dabas pētniekiem šovasar izdevies noskaidrot daudz jaunu un nezināmu datu par retu un aizsargājamu sikspārņu sugu – Eiropas platausi (Barbastella barbastellus).
2018-08-15
Ķemeru Nacionālajā parkā notiks netradicionāla siena talka
Lai palīdzētu izdzīvot daudzām retām un krāšņām zāļu purvos mītošām augu sugām, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Ķemeru Nacionālā parka fondu 21. augustā aicina brīvprātīgos uz netradicionālu siena talku zāļu purvā Kaņiera ezera apkārtnē.
2018-08-14
Apstiprināti dabas lieguma “Vidzemes akmeņainā jūrmala” individuālie aizsardzības noteikumi
Ministru kabinets otrdien, 14. augustā apstiprināja dabas lieguma “Vidzemes akmeņainā jūrmala” individuālos aizsardzības un izmantošanas noteikumus, precīzāk regulējot šīs aizsargājamās dabas teritorijas atļauto izmantošanu un ierobežojumus.
2018-08-14
Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri atbrīvo kāpu zonu no invazīvā Tatārijas salāta
Skolēnu vasaras brīvlaikā Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri kopā ar projekta “LIFE CoHaBit” aktīvistiem dabas parkā “Piejūra” atbrīvoja kilometru garu priekškāpu joslu no invazīvā svešzemju auga – Tatārijas salāta.
2018-08-10
Aizsargājamo ainavu apvidum “Ādaži” sagatavoti individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi
Lai precīzāk noteiktu aizsargājamās dabas teritorijas atļauto izmantošanu, ir sagatavoti aizsargājamo ainavu apvidus “Ādaži” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi”, kurus pēc zemes īpašnieku informēšanas plānots virzīt apstiprināšanai.
2018-08-09
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās aicina uz velobraucieniem un pārgājieniem
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmumiem 25. un 26. augustā aicina dabas draugus un aktīvas atpūtas cienītājus uz otrajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienām.
2018-08-07
Līgatnes dabas takās viesojas Eiropas mežsaimnieku delegācija
Siguldā šonedēļ vienlaikus ar Pasaules orientēšanās čempionātu norisinās arī Eiropas meža darbinieku meistarsacīkstes orientēšanās sportā, kuru rīkošanā atbalstu sniedz arī Dabas aizsardzības pārvalde.
2018-08-07
Aicinām uz svešzemju sugas Tatārijas salāta ierobežošanas talku dabas parkā “Piejūra”
Lai Rīgas jūras līča piekrastes kāpu zonu atbrīvotu no invazīvās svešzemju augu sugas Tatārijas salāta, aicinām brīvprātīgos piedalīties talkā ceturtdien, 9. augustā, no plkst. 10.30 līdz 15.00 dabas parkā “Piejūra” Vakarbuļļu pludmalē.
2018-08-03
Babītes ezerā atkal ļauts makšķerēt: sezonas lieguma ierobežojumi beigušies
Babītes ezerā no 1. augusta ir atcelti visi sezonālie liegumi, kas šeit bija noteikti ligzdojošo putnu aizsardzībai, līdz ar to ezerā atkal ir atļauts makšķerēt.